Напевне кожен хоч раз у житті запускав на комп’ютері або на телефоні якусь “забавку”, щоб або зробити очікування у черзі менш нудним, або абстрагуватись від навколишнього хаосу, або просто для зняття стресу. Проте, мало хто задумується про те, що створення такої “забавки на 2 вечори” – це кропітка, а часом без перебільшення і титанічна, праця команди талановитих програмістів, які часто вирішують далеко нетривіальні задачі. Індустрія відеоігор ще кілька років тому перевершила кіноіндустрію за вартістю виробленої продукції та наданих послуг. І все це, здебільшого, є результатом співпраці двох груп людей: дизайнерів та програмістів. І якщо перші – це ідейні натхненники, які продукують вигадані світи та героїв, про яких будуть говорити дорослі та діти, то другі – це ті, хто ці ідеї втілить у життя і донесе до пересічної людини. Реалістичні світи, неймовірна графіка, ігрові механіки, від яких перехоплює подих – це відшліфовані алгоритми та елегантний програмний код.
Колектив кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних систем Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника переконаний, що розробка відеоігор – це унікальне середовище для формування і удосконалення навичок алгоритмізації та програмування, яке мотивує до подальшого розвитку, оскільки на виході – не сухі цифри чи речення у консольному рядку, а яскраві світи, які хочеться ще більше розвивати, а відтак – здобувати нові вершини у мистецтві програмування. Практична цінність такого процесу програмування полягає також у прикладному застосуванні знань з математичного аналізу, лінійної алгебри, аналітичної геометрії, фізики та інших, здавалося б, непотрібних програмістові дисциплін. Окрім цього, на ринку завжди присутні вакансії у напрямку gamedev, оскільки індустрія розвивається та завжди знаходиться у пошуках нових талантів.
Саме тому, родзинкою наших освітніх програм “Комп’ютерні науки” бакалаврського та магістерського рівнів є нормативні дисципліни з циклу розробки ігор для різних платформ на основі таких технологій, як Cocos2D, Unity, Unreal Engine, та багатьох інших. До того ж, окремі лабораторні роботи у більш традиційних курсах, таких як C# та JavaScript, присвячені розробці ігор.
Для розробки ігор кафедра має у своєму розпорядженні сучасну лабораторію розробки ігрового програмного забезпечення PNU GameLab, яка було створена у результаті успішної реалізації грантового проекту Erasmus+ KA2 CBHE №561728-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP “Співробітництво між університетами та підприємствами в сфері ігрової індустрії в Україні — GameHub”. Учасники проекту регулярно діляться своїми знаннями та навичками зі здобувачами освіти різних рівнів.
Працівники кафедри, випускники та здобувачі освіти на наших освітніх програмах долучаються до розробки визнаних в Україні проектів, таких як комп’ютерна гра-вікторина “Давній Галич” та “Стежками Франка”.
Отож, якщо Ви усе життя мріяли долучитись до розробки ігор, але завжди знаходили привід відмовити собі у цьому, то настав час здійснити свою мрію – вступайте до нас на “Комп’ютерні науки“!