Вітаємо магістрів спеціальності “Комп’ютерні науки” – 2018 !

ДЕК 2018 спеціальності 122 “Комп”ютерні науки”. Так сталось, що цього року, тематика  більшості магістерських робіт торкалась штучного інтелекту. Розпізнавання образів, ідентифікація акустичних сигналів, автоматичне діагностування хворіб серця за кардіограмами, прогнозування температурних  трендів та часових послідовностей – в результаті, вийшла своєрідна “ода нейромережам”.  Проблематика неоднозначна,  яка потребує уважної і правильної підготовки даних та інтуїції, в багатьох аспектах з непередбачуваним результатом. Така робота вимагає прискіпливості і значної витрати часу. Тому мусимо з жалем констатувати, що деякі, навіть досить талановиті студенти, не витримали випробовування часом, спробувавши знайти свої “простіші шляхи”. Проте нейромережі це не той випадок, де можна суттєво спростити собі життя, що і знайшло відображення в оцінках ДЕК, які в результаті були оголошені. Водночас деякі з тих, які досі не вважались фаворитами студентського навчання, виявили витримку і наполегливість у написанні дипломної роботи, що теж було оцінене по справедливості. Слід пам’ятати, що дипломна робота – це перш за все праця виконана в певному обсязі, а також наполегливість у всьому, що її стосується: від одержання завдання до оформлення документів, а вже потім прояв таланту і натхнення.  В результаті  –   усмішок мало, та per aspera ad astra! Вітаємо нових магістрів і бажаємо їм подальших успіхів в житті!